Proč Oknoplast

Na trhu s plastovými okny působíme již více než 20 let. Objemem produkce se zařazujeme mezi 5 největších výrobců ve svém odvětví v Evropě, a to díky stabilní pozici na 10 trzích. Nabyté zkušenosti přenášíme do naší nabídky, která přesahuje samotný vývoj a výrobu oken. Reference a doporučení považujeme za klíč k dalšímu pokroku, proto mimořádný důraz klademe na to, aby naši klienti byli spokojeni v každé fázi nákupu – počínaje správným výběrem a poradenstvím, až po precizní montáž. Kvalitu produktu vnímáme ve třech rovinách – tvoří ji komponenty renomovaných výrobců, estetické zpracování se smyslem pro detail a neustálé inovace díky vlastnímu R&D.

Zkušenosti

 • 0

  vzorkových prodejen
  v 9 zemích

 • 0

  let zkušeností

 • 0

  spokojených zákazníků

 • 0

  vyrobených oken

Odolnost a izolace

Užitné vlastnosti našich produktů testujeme díky vlastnímu laboratoři a propracovanému systému vnitřní kontroly. Vybíráme si nejlepší dodavate komponentů.

Profil třídy A německého výrobce VEKA, pozinkované ocelové výztuhy s uzavřeným profilem v rámu, okenní kování Maco nebo Winkhaus a vlastní výroba inovativních izolačních skel – to jsou hlavní aspekty, které určují hodnotu každého okna. Takto chápeme kvalitu.

Design

Okna vnímáme jako součást dekorace interiéru. Dbáme na každý detail. Přinášíme patentované designové řešení, které jinde nenajdete. Ve výrobním procesu si dáváme záležet na precizním provedení, například svárech na nitku v rozích barevných oken. Celek dotváří estetické okenní doplňky – hliníkové kliky nebo prvky kování vyvinuté speciálně pro Oknoplast.

Ideálním příkladem designové inovace je ColorFULL, který oknům dává nový rozměr. Díky této technologii jsou fólií imitující dřevo pokryté také vnitřní části okna, které jsou viditelné pouze po otevření křídla. Je to naše patentované řešení, které u konkurence nenajdete.

Více o okně ColorFULL

Inovace

Naše oddělení výzkumu a vývoje přináší inovace, které ovlivňují trh s plastovými okny. Pracujeme na vývoji každé součásti okna – počínaje tvarem profilu a tím, co se ukrývá v jeho vnitřku, až po jeho zasklení.

Za všechny inovace z dílny Oknoplast uvádíme:

 • Zaoblený profil křídla v interiéru

  Jako první jsme na trh přinesli okno s profilem křídla zaobleným z vnitřní strany, což změnilo pohled na okna při projektování interiéru.

 • Tepelná bariéra SpaceBlock.

  V rámu okna Winergetic Premium Passive jsme umístili aerogel, což nám umožňuje vyrábět okna pro pasivní domy.

 • Inovativní sklo 4 Xglass.

  Vlastní výrobní linka izolačních skel nám umožňuje vyvíjet unikátní soustavy. Trojsklo 4 Xglass přináší 4 výhody – vyšší propustnost světla, zlepšenou zvukovou a tepelnou izolaci, a také možnost konstruování větších zasklení.